logo

20 Eylül 2013
Genel

GTA yıllar sonra geri döndü – izle

Rockstar Games, beş yıl aradan sonra eski günlerine geri dönmesini sağlayacak kozu GTA V’i dün Amazon gibi online perakende sitelerinde satışa sundu.Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One’un satışa çıkmasından iki ay önce sunulması kafaları karıştırsa da, 2013’ün ikinci çeyreğinde 61.9 milyon dolar zarar açıklayan Rockstar, erken bir hamleyle oyun piyasında patlama yapmayı hedefliyor.

GTA 5 – Türkçe Altyazılı Fragman HD – izle

Analistlerden tam puan alan oyunun, GTA IV’ün beş yılda elde ettiği başarıya sadece birkaç ayda ulaşması bekleniyor. GTA IV, 5.5 yıl içinde 25 milyon satarken, GTA V’in altı ay içinde 16-20 milyon satması bekleniyor.Oyun sitesi IGN, GTA V’e 10 puan verirken, ‘şimdiye dek yapılmış en iyi oyunlardan biri’ yorumunu yaptı. Metacritic’te ise oyunu yüzde 98 seviyesinde puanladı.

ÜÇ KARAKTER SEÇİMİ

GTA III’ten bu yana oyunculara fazlasıyla ortalıkta koşturma, trafikte kovalamacaya karışma ve ortalığı birbirine katma imkanı sunan GTA, yeni oyununda araba çalmak gibi faaliyetlerden daha zor görevler içerecek.

Dahası, oyun kontrollerinin geliştirilmesi ve bir yerine üç karakter eklenmesiyle oyun keyfi fazlasıyla artacak.

MALİYETİ 270 MİLYON DOLAR

AFP’ye açıklama yapan computerandvideogames.com dijital müdürü John Houlihan, ‘GTA V’in aksiyon filmlerini yanında önemsiz bırakan bir atmofer sunduğunu’ belirtti. Houlihan, yapım maliyeti 270 milyon dolara yaklaşan oyun için, “GTA gerçek bir kültürel fenomen. Günlerce bu oyun için sıraya giren, oyunu keşfetmek için haftalarını harcayan ve hakkında konuşan insanlar göreceksiniz” dedi.

GTA V, beklenen ilgiyi görürse, Nisan 2008’de piyasaya sürüldüğü hafta içinde 500 milyon dolar gelir sağlayan GTA V’ün rekorunu da kırabilir.

Kaynak: ensonhaber.com
Share
218 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ


Seçim Kulis
Seçim Kulis
Seçim Kulis